kioto – magiczne miejsce

Kioto to naprawdę miejsce cudowne. Kiedy wybrałam się tam do znajomych, wiedziałam, że czeka mnie coś niezwykłego. Nie przypuszczałam jednak w swoich najśmielszych oczekiwaniach, że aż tak bardzo niezwykłego.

kioto

Chcieliśmy ze znajomymi na parę chwil wyrwać się od zgiełku Tokio, i nasz wybór padł właśnie na Kioto. Gdybym miała wybierać ponownie, znowu wybrałabym się tam, chociaż na parę chwil. Chociaż w samym centrum miasto to jest bardzo nowoczesne, to jego obrzeża stanowią wspaniałe świątynie i pałace w związku z czym rzeczywiście turyści mogą tam idealnie odpocząć. Nawet więc nie zauważyłam, kiedy upłynął mi czas, jaki tam spędziłam. To, co mnie tam wyjątkowo urzekło, to że sztuka buddyjska jest tam widoczna na każdym kroku. Mogłam więc przekonać się, jak osadzone głęboko w tradycji jest to miasto.

kioto2

Wszystko, co mnie tam otaczało, zarówno okazałe świątynie, jak i bajkowy krajobraz było po prostu nieziemskie. Kioto wydaje się być wręcz miejscem właśnie jak z bajki. Miejscem, gdzie czas zatrzymał się w miejscu. Nie trzeba nigdzie się śpieszyć, można spokojnie odpocząć. Dla mnie było to coś, czego już dawno nie zaznałam. Wróciłam stamtąd z nowymi siłami do życia.